مستربچ پلی اتیلن چیست

مستربچ پلی اتیلن چیست

آیا می دانید مستربچ پلی اتیلن چیست؟ ما قصد داریم در این مطلب در ارتباط با این موضوع برای شما توضیح دهیم.

مستربچ پلی اتیلن، یک نوع افزودنی کنسانتره محسوب می شود که در روند تولید جهت رنگدهی، محافظت و ارتقای خواص پلی اتیلن به محصول اضافه می شود. تولید مستربچ پلی اتلین از موادی همچون رزین با پایه پلی اتیلن، رنگدانه ها و افزودنی های دیگر  مانند آنتی اکسیدان ها، پایدارکننده های حرارتی و ضد اشعه ماوراء بنفش است.

از مستربچ پلی اتلین در صنایع زیادی همچون صنعت فیلم، بسته بندی، پلاستیک، سبدسازی، لوله، قطعات خودرو، اسباب بازی و .. استفاده می شود. دلیل استفاده از این نوع مستربچ به دلیل مزیت های زیادی است که این محصول دارد.

از جمله مزیت های این محصول می توان به کاهش هزینه ناشی از تولید اشاره کرد. شاید برایتان سوال باشد که این موضوع چطور می تواند باعث کاهش هزینه شود. در واقع مستربچ ها باعث یکنواختی رنگدانه ها در کل محصول می شود و حتی باعث افزایش مقاومت محصول در برابر خوردگی و .. می شود . استفاده از مستربچ تولید کنندگان را از هزینه های اضافه ناشی از ترکیب مواد تا رسیدن به هدف دور و به سهولت در رسیدن به هدف نزدیک می کند.

انواع مستربچ پلی اتیلن

مستربچ های پلی اتیلن با توجه به اینکه از چه نوع رزین پایه، رنگدانه ها و افزودنی های عملکردی ایجاد می شوند به انواع مختلف تقسیم می شوند که در اینجا به ذکر آنها می پردازیم:

 • مستربچ رنگی: رنگدانه هایی که در مستربچ رنگی استفاده می شود می تواند به دو صورت آلی یا معدنی باشد و اصولا به پلی اتلین اضافه می شود تا بتواند طیف گسترده ای از رنگ ها را ایجاد کند.
 • مستربچ افزودنی: این نوع مستربچ برای بهبود خواص پلی اتیلن مانند مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، اکسیداسیون، حرارت و مواد شیمیایی به آن اضافه می شود.
 • مستربچ سفید: جهت افزایش کدورت و سفیدی پلی اتیلن استفاده می شود.
 • مستربچ فلورسنت: کاربرد این مستربچ برای ایجاد خواص فلورسنت در پلی اتیلن است.

مزایای استفاده از مستربچ پلی اتیلن

مزیت های استفاده از مستربچ پلی اتیلن به شرح زیر است:

 • سهولت در استفاده: عرضه مستربچ ها به صورت پودر یا گرانول و راحتی استفاده از آن در فرآیندهای مختلف تولید مانند تزریق پلاستیک، فیلم و …
 • پراکندگی یکنواخت رنگدانه ها: مستربچ ها به راحتی رنگ را در تمام محصول به طور یکنواخت پراکنده می کنند و از ایجاد رگه ها و ترکیب نامتوازن رنگ ممانعت می کنند
 • افزایش کارایی: افزایش کارایی با استفاده از مستربچ پلی اتلین به دلیل کاهش هزینه و زمان تولید
 • کاهش هزینه ها: از جهت هزینه ای مستربچ ها از رنگدانه های خالص مقرون به صرفه تر هستند.
 • بهبود خواص: تولید محصولات با کیفیت تر به دلیل بهبود خواص مختلف پلی اتیلن با استفاده از مستربچ

» برای خرید مستربچ از شرکت آسیارنگدانه به عنوان یکی از اولین شرکت های تولیدکننده رنگدانه های پلاستیکیهمین حالا تماس بگیرید.

کاربردهای مستربچ پلی اتیلن

مستربچ پلی اتیلن در صنایع زیادی کاربرد دارد که در طی محتوا تقریبا تا حدودی به آن اشاره شد و تلاش می کنیم به طور کامل تری در اینجا توضیح دهیم:

 • فیلم و لوله های پلاستیکی: رنگدهی و بالا بردن مقاومت فیلم و لوله های پلاستیکی در برابر اشعه ماوراء بنفش و عوامل محیطی و محافظت از آن
 • قطعات خودرو: ارتقا و بالا بردن خواص و کیفیت  قطعات داخلی و خارجی خودرو مانند داشبورد و .. و رنگدهی آنها
 • اسباب بازی: جهت رنگدهی و ایمن سازی اسباب بازی ها از مستربچ استفاده می شود.
 • لوازم خانگی: رنگدهی و ارتقای خواص لوازم خانگی مانند لوازم آشپزخانه و لوازم الکترونیکی مصرفی
 • بسته بندی: رنگدهی و محافظت از محصولات بسته بندی شده در برابر نور، رطوبت و اکسیژن

آسیا رنگدانه

شرکت آسیارنگدانه با سال ها فعالیت در زمینه تولید مستربچ (رنگدانه های پلاستیکی) با برند تجاری سپاهان مستربچ همواره در تلاش بوده تا با بهره مندی از نیروی متخصص و ماهر و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های تولیدی محصولات خود را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

گواه این موضوع فعالیت این شرکت در طی چند دهه و همکاری با شرکت ها و برندهای بزرگ پلاستیک است.

این شرکت انواع مستربچ رنگی، سفید، مشکی و .. و انواع مستربچ های گوناگون را تولید می کند. درارتباط با انواع مستربچ و مشاوره در این ارتباط همین حالا با ما با شماره های 02177529671 الی 3 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *