مستربچ کربنات کلسیم چیست

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ برای افزایش کیفیت محصول پلیمری نهایی نوعی ماده ی افزودنی به حساب می آید که می شود گفت تمام خاصیت های لازم را به محصول پلیمری می بخشد.

محصول نهایی باید دارای کیفیت و کمیت مورد قبولی باشد.

مستربچ ماده ای است که کیفیت و کمیت محصول نهایی را به اندازه ی ایده ال افزایش می دهد.

اگر لازم باشد که یک محصول پلیمری نهایی دارای مقدار مورد انتظار خاصی باشد از مستربچ استفاده می شود تا آن را به مقدار مورد نظر رسانید.

اگر لازم باشد که محصول نهایی دارای جنس و یا بافت پلاستیکی خاصی باشد این وظیفه ی مستربچ است که این بافت مورد انتظار را به او بدهد.

در کل مستربچ ها یکی از پایه های اصلی صنایع شیمیایی هستند و اگر مستربچ ها وجود نداشتند یکی از پایه های اصلی صنایع تولیدی محصولات شیمیایی لنگ بود.

مستربچ ها انواع و اقسام گوناگونی دارند که برای تولید محصولات شیمیایی و پلاستیکی به کار می روند.

این ماده های افزودنی برای تولیدات بهتر و مناسب تر محصولات پلیمری ضروری و واجب هستند.

بدون مستربچ ها محصولات پلیمری نمی توانستند تا به این اندازه جهان اطراف انسان ها را بپوشانند.

از طرفی دیگر تنوع و کاربرد محصولات پلاستیکی و پلیمری اطراف ما در صورت نبودن مستربچ تا این حد متنوع و زیاد نبود.

در بین تمام مستربچ هایی که در بازار وجود دارد نوعی از مستربچ ها است که به عنوان یک فیلر و یا یک پر کننده کاربرد دارد.

در ادامه به این نوع مستربچ می پردازیم. نام این مستربچ مستربچ کربنات کلسیم است.

مستربچ کربنات کلسیم چیست؟

این نوع مستربچ به عنوان یک فیلر و یا پرکننده در صنایع کاربرد دارد. کیفیت مستربچ کربنات کلسیم بستگی به نوع پودر موجود در کربنات و کیفیت آن دارد.

افزودنی هایی گه در تولید مستربچ به کار می روند اهیمت زیادی دارند چرا که تامین کننده ی فاکتور های زیادی هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی مستربچ ها هستند.

مستربچ انواع متنوع و زادی دارد که می توان به مستربچ رنگی، مستربچ سفید، مستربچ پرکننده، مستربچ مشکی و .. اشاره کرد و در بین تمام انواع مستربچ هایی که در بازار وجود دارند مستربچ کربنات کلسیم می تواند در ساختار خود رنگ سفید را به تولید کننده های مستربچ ارائه کند.

مستربچ کربنات کلسیم چه فایده ای دارد

کربنات کلسیم به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود. فایده ی استفاده از کربنات کلسیم در تولید مستربچ کاهش قیمت تمام شده ی مستربچ است.

از دیگر فوایدی که کربنات کلسیم برای مستربچ ها دارد این است که موجب افزایش مقاومت و خاصیت شکل پذیری محصول نهایی می شود. مستربچ کربنات کلسیم می تواند به خاصیت شکل پذیری، تغییر وزن و غلظت محصول نهایی کمک کند.

از خاصیت های منحصر به فرد این مستربچ می توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل طبیعی بودن کربنات کلسیم مستربچ های کربنات کلسیم هیچ ضرری برای انسان ندارند.

مستربچ های کربنات کلسیم در طبیعت بازیافت می شوند و سازگاری خوبی با محیط زیست دارند.

از ویژگی های دیگری که مستربچ های کربنات کلسیم دارند این است که می توان از آن ها در صنعت چاپ استفاده کرد.

در تولید رنگ هایی که برای چاپ به کار می روند از مستربچ های رنگی استفاده می شود و مثلا بنر ها و تابلو های تبلیغاتی که دارای تصاویر رنگی هستند از رنگ هایی استفاده کرده اند که در آن ها مستربچ کربنات کلسیم استفاده شده است.

برای مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد می شود خرید مستربچ را مطالعه کنید.

ویژگی های مستربچ کربنات کلسیم

  • از ویژگی هایی که باعث می شود تولید کنندگان میل و رغبت بیشتری به استفاده از این مستربچ داشته باشند این است که جایگزین کردن مستربچ کربنات کلسیم می تواند تا چهل درصد باعث کاهش قیمت تمام شده بشود. از آن جایی که بازار رزین دائما در حال نوسان می باشد، مستربچ کربنات کلسیم می تواند از جهش قیمت های ناگهانی جلوگیری کند، و فشار را از روی تولید کنندگان بردارد.
  • از ویژگی های زیست محیطی این مسربچ می توان به این موضوع اشاره کرد که مستربچ کربنات کلسیم پایدار است چرا که به میزان چهل درصد باعث کاهش تولید گاز های گلخانه ای می شود.
  • مستربچ های کربنات کلسیم به همین منظور که یک عنصر کاملا طبیعی در درون خودشان دارند دارای تاییده های مختلف غذا و دارو هستند و از همین جهت یک محصول کاملا بهداشتی شناخته شده است که مجوز های لازم را به راحتی کسب خواهد کرد.

کربنات کلسیم بیشتر در چه عناصری وجود دارد

کربنات کلسیم ماده ی سفید رنگی است که در آب حل نمی شود. این ماده ی طبیعی به صورت گسترده در مواد معدنی، مروارید، صدف، کلسیت، سنگ آهک، مرمر، گچ و غیره وجود دارد.

از کربنات کلسیم به عنوان مکمل کلسیم و همچنین به عنوان پرکننده ی لوازم آرایشی هم استفاده می شود. همچنین از کربنات کلسیم به عنوان یک ماده ی ضد عفونی کننده هم بهره می برند.

چرا آسیا رنگدانه؟

آسیا رنگدانه تمام محصولات لازم از مواد اولیه برای تولید محصولات پلیمری تا انواع مستربچ ها را توسط کارشناسان فروش خبره ی خود به فروش می رساند.

می توانید قبل از خرید هر گونه ماده ی شیمیایی از آسیا رنگدانه با مشاوران آن ها به صورت تخصصی صحبت کنید و برای یک خرید مطمئن از آن ها مشاوره بگیرید.

آسیا رنگدانه سابقه ی درخشانی در ارائه ی خدمات شیمیایی به مشتریان خود دارد. سال های سال است که برای خرید مواد افزودنی به محصولات پلیمری به اسیا رنگدانه اعتماد می شود.

آسیا رنگدانه می تواند کیفیت تمام مواد افزودنی ارائه شده ی خود را تضمین کند.

از بین تمام مواد های افزودنی که آسیا رنگدانه به شما ارائه می دهد می توانید کیفیت و کمیت قابل قبول مستربچ ها را با خیالی آسوده بپذیرید.

مستربچ های کربنات کلسیم با تمام ویژگی هایی که در این مقاله به تشریح آن ها پرداختیم توسط آسیا رنگدانه در بهترین نوع و کیفیت موجود بازار عرضه می شوند.

حتما قبل از خرید به توصیه های کارشناسان و متخصصان فروش اسیا رنگدانه توجه کنید. نیاز های خودتان به مواد افزودنی مورد نیازتان را به وضوح مطرح کنید.

آسیا رنگدانه توانایی ارائه ی بهترین مواد افزودنی لازم برای تولید محصولات پلیمری را دارد.

>> آشنایی با انواع مستربچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *