کاربرد مستربچ در سبدسازی

کاربرد مستربچ در سبدسازی

ایا از کاربرد مستربچ در صنعت سبدسازی آگاه هستید؟ در واقع می توان گفت ظهور مستربچ یک انقلاب در صنعت سبدسازی پدید آورد.

در این مطلب قصد داریم در ارتباط با اینکه :

 • مستربچ جیست؟
 • مزایای استفاده از مستربچ در صنعت سبدسازی
 • کاربردهای خاص مستربچ در صنعت عظیم سبدسازی
 • نحوه انتخاب مستربچ مناسب در صنعت سبدسازی
 • پیش بینی آینده مستربج در صنعت ساخت سبد
 • فرصت ها و چالش های پیش رو و
 • در نهایت شرکت های پشرو در زمینه تولید مستربچ صحبت کنیم.

مستربچ چیست؟

مستربچ یک افزودنی پلیمری است که حاصل ترکیب رنگدانه های پلاستسک، رزین حامل و مواد افزودنی است.

خرید مستربچ و استفاده از ان به این جهت انجام می شود که بتوانند به محصولات تولیدی رنگ، خواص و یا ترکیبات جدیدی اضافه کنند. وظیفه رزین حامل در ترکیبات مستربچ این است که ذرات ریز را در پلیمر پایه به گونه ای ترکیب کند که محصول نهایی به هدف تولید کننده در ایجاد رنگ یا خواص مد نظر برسد.

مزایای استفاده از مستربچ در صنعت سبدسازی:

استفاده از مستربچ مزیت های زیادی در صنایع مختلف و از جمله صنعت سبد سازی دارد.  به همین منظور ما تلاش کردیم یک سری از این ویژگی ها را در اینجا برای شما مطرح کنیم تا شما بیش از پیش به اهمیت مستریچ در این صنعت به سر ببرید.

 • رنگرزی آسان و یکنواخت: با استفاده از مستربچ رنگی می توان رنگ را در تمام سطوح سبد به طور یکنواخت ترکیب کرد و از ایجاد ناهمواری در سطح رنگ سبد جلوگیری می شود.
 • افزایش استحکام و مقاومت: یک سری از انواع مستربچ این خاصیت را دارند که با ترکیب شدن در مواد اولیه تولید سبد، به سید تولید شده استحکام داده و مقاومت آن را در مقابل عوامل خارجی مانند خراش، ضربه، مواد شیمیایی و UV بالا ببرند.
 • کاهش هزینه‌ها: استفاده از مستربچ سبب سهولت کار تولیدکنندگان در رسیدن به نتیجه دلخواه می شود و در نتیجه نیاز به مواد افزودنی مختلف برای نیل به آن چه مدنظر است کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های تولید کاهش می یابد.
 • تنوع در طرح و ظاهر:مستربچ ها این امکان را به سبد سازان می دهند که بتوانند جذابیت بصری سبدهای تولیدی خود را با افزودن رنگ و طرح های متنوع افزایش دهند و محصول خود را متمایز کنند.
 • سازگاری با محیط زیست: مستربچ ها را می توان دوستدار محیط زیست دانست به این دلیل که  از موادی تشکیل می شوند که دوستداز محیط زیست هستند و تجدید پذیر هستند.

کاربردهای خاص مستربچ در سبدسازی:

از مستربچ در صنعت سبدسازی استفاده فراوان و متنوعی می شود. در واقع از مستربچ برای تولید سیدهای:

 • سبدهای میوه و صیفی:برای رنگرزی سبدهای میوه و صیفی برای یباتر نمودن سبد و تناسب آن با میوه و صیفی جات از مستربچ های رنگی استفاده می شود.
 • سبدهای گل: استفاده از مستربچ‌های رنگی برای زیباتر نمودن سبدهای گل
 • سبدهای صنعتی:سبدهای صنعتی باید در مقابل ضربه، خراش، مواد شیمیایی و . .مقاوم باشد و به همین دلیل برای این منظور از مساربچ های مقاوم کننده  استفاده می شود.
 • سبدهای بازیافتی: از این مستربچ ها برای بهبود کیفیت و بهبود بصری سبدهایی تولید می شود که از مواد بازیافتی تولید می شود .

چالش ها و فرصت های پیش رو برای مستربچ در صنعت سبدسازی:

در ارتباط با استفاده از مستربچ، به دلیل مزایای متعددی که برای صنعت سبد سازی دارد . پیش بینی می شود در طی گذشت زمان استفاده ازمستربچ و تقاضای آن روز به روز گسترش یابد.

در واقع افزایش تقاضای سبدهای باکیفیت و متنوع از جهت بصری و ظاهری، توسعه و گسترش فرهنگ استفاده از مواد دوستدار محیط زیست و در نتیجه استفاده از مواد زیست تخریب پذیر  در صنعت سبد سازی و همچنین تقاضا برای توسعه کاربردهای جدید سبب ایجاد فرصت های هر چه بیشتر در استفاده از مستربج در صنعت سبد سازی در آینده می شود.

این موضوع حتی سبب می شود در آینده نیاز به مستربچ هایی اب خاصیت های نوین تقاضا شود.

کاربرد مستربچ در صنعت سبدسازی

کاربرد مستربچ در صنعت سبدسازی، باعث ایجاد تحولات مثبتی شده است. کاربرد مستربچ سبب کاربرد مستربچ در سبدسازی

امروزه کاربرد مستربچ در صنعت سبدسازی یکنقش مهم و حیاتی را ایفا می کند.

امروزه شرکت های زیادی در زمینه مستربچ فعالیت می کنند. یکی از با قدمت ترین و در واقع اولین شرکت ها در زمینه تولید مستربچ رنگی، مستربچ سفید، رنگی، مشکی  و انواع مستربچ ها ، شرکت آسیا رنگدانه می باشد. این شرکت با بیش از 3 دهه فعالیت هموراه در تلاش بوده تا از تلاش متخصصان داخلی و بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا بهترین کیفیت را در مستربچ ارائه دهد. این امر سبب شده است که این شرکت امروز یار و همراه بسیاری از شرکت وکارخانجات تولیدی در زمینه صنعت پلاستیک باشد.

گواه کیفیت بالای محصولات این شرکت استفاده بزرگترین برندهای دنیا در زمینه صنعت پلاستیک از محصولات و مستربچ های تولیدی شرکت آسیارنگدانه می باشد.

» کاربرد مستربچ مشکی در صنایع پلیمری

» کاربرد مستربچ در صنعت مد و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *