محصولات ما

مستربچ رنگی

اطلاعات بیشتر

مستربچ سفید

اطلاعات بیشتر

مستربچ مشکی

اطلاعات بیشتر

مستربچ کربنات کلسیم

اطلاعات بیشتر

خرید مستربچ

اگر صاحب یک صنعت یا کسب و کار تولیدی هستید و  به دنبال خرید مستربچ هستید با ما همراه باشید .  هدف ما ارائه بهترین راهکارها، جهت خرید بهتر و به صرفه تر می باشد.

مستربچ چیست؟

مستربچ مخلوط غلیظی از پیگمنت با چند مواد افزودنی در مواد پایه پلیمری  میباشد. که با هم مخلوط و به شکل گرانول استوانه ای و عدسی تولید میشود.

این ماده به عنوان یک مکمل به تولید کنندگان محصولات مختلف عرضه میشود. این ماده علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی باعث اصلاح خواص فیزیکی و مکانیکی محصول میشود.

مطلب بسیار مهم در انتخاب , خرید مستربچ ، سازگاری مواد پلیمری با پیگمنت و سایر افزودنی های همراه آن مستربچ میباشد.

انواع مستربچ

تولید مستربچ در 3 دسته کلی مستربچ رنگی، مستربچ افزودنی و مستربچ پرکننده انجام می شود.

در واقع مستربچ هایی که در صنایع مختلف استفاده می شود به طور قطع شامل یکی از 3 دسته موجود می شود. 

 • مستربچ افزودنی

اولین نوع از مستربچ ها، مستربچ افزودنی است. مستربچ افزودنی انواع مختلفی دارد که اینکه از کدام یک از آنها استفاده شود بستگی به محصول دارد و باید با ویژگی های محصول هماهنگ و منطبق باشد.

مستربچ افزودنی شامل مستربچ لیز کننده، نانو افزودنی و شفاف کننده است که هر کدام کاربرد خود را دارد و با توجه به محصول پلیمری نوع این مستربچ انتخاب می شود.

علت خرید مستربچ و استفاده از این نوع مستربچ به دلیل افزایش خواص فیزیکی و شیمیایی محصولی است که در آن استفاده می شود.

انواع مستربچ
 • مستربچ رنگی

مستربچ رنگی در واقع نوعی مستربچ افزودنی است که ترکیب رنگدانه با  پلیمر است و باعث بهبود خواص فیزیکی و همجنین ظاهری محصول می شود.

 • مستربچ پرکننده

مستربچ‌های پرکننده نوعی دیگر از مستربچ های افزودنی است که با افزودن موادی مانند کربنات کلسیم و تالک و … سبب تغییر و افزایش تقویت ساختار فیزیکی شده و در نتیجه سبب کاهش هزینه تولید محصول  می شود.

برای مشاوره و استعلام قیمت در ارتباط با خرید مستربچ، همین حالا با ما با شماره های 02177529671 الی 3 تماس بگیرید. ما آماده ارائه هرگونه مشاوره به صورت کاملا تخصصی هستیم.

قیمت مستربچ

اگر به دنبال خرید مستربچ هستید مطمئنا اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند قیمت مستربچ است. اما مستربچ نیز، مانند سایر کالاهای دیگر تحت تاثیر عوامل زیادی است و در نتیجه نمی توان برای آن قیمت واحدی اعلام کرد.  ولی بسیار مهم است که شما ویژگی ها و معیارهای یک مستربچ با کیفیت و تولید کننده خوب را بدانید تا بتوانید در خرید مستربچ بهترین  انتخاب را داشته باشید. 

شما می توانید در ارتباط با قیمت روز مستربچ و انواع مستربچ های موجود با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند.

معیارهای تشخیص مستربچ خوب

از جمله مواردی که بر روی قیت مستربچ تاثیر می گذارد عبارتند از :

1. نوع پایه پلیمری:

 • اولین فاکتور تعیین کننده قیت، پلیمر پایه ای است که در مستربچ استفاده شده است. بعضی از پلیمرهای پایه مانند پلی اتیلن ترفتالات (PET) و پلی کربنات (PC)  نسبت به پلیمرهای پایه ای مانند پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن (PP) گران تر هستند و در نتیجه مستربچ تولیدی از آن گران تر است. 
 • دلیل این موضوع به قیمت بالاتر پلیمر پایه و پیچیده بودن فرآیند تولید این نوع از مستربچ ها بر می گردد.

2. نوع و غلظت افزودنی:

 • دومین عامل موثربر این موضوع نوع و غلظت افزودنی های به کار رفته در مستربچ شامل رنگدانه‌ها، پرکننده‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها، تثبیت‌کننده‌ها، ضداشعه‌ها و … است.
 • در واقع مستربچ هایی که حاوی افزودنی های خاص هستند نسبت به مستربچ های ساده گران تر است.
 • هر چه غلظت افزودنی ها بیشتر باشد مطمئنا قیمت مستربچ بالاتر است.

3. کیفیت مواد اولیه در مستربچ:

 • اینکه مواد اولیه ای که در تولید مستربچ استفاده می شود چه کیفیتی دارد مستقیا برقیمت تاثیر می گذارد. 
 • مواد اولیه با کیفیت بالا، سبب عملکرد بهتر و ثبات رنگ بالاتر مستربچ و محصول می‌شود.

5. برند و شرکت تولید کننده مستربچ:

 • اینکه خرید مستربچ از چه شرکتی انجام شود بر روی قیمت تاثیر دارد.
 • شرکت های معتبر برای تولید مستربچ از مواد اولیه و با کییت و مرغوب استفاده می کنند و این سبب بهبود کیفیت رنگ و ویژگی های محصول می شود.

6. حجم سفارش مستربچ:

 • حجم سفارش ارتباط مستقیم بر قیمت مستربچ دارد.
 • هر چه میزان سفارش بالاتر باشد هزینه تولید کاهش می یابد و در نتیجه قیمت مستربچ کاهش می باید.

7. نوع بسته بندی مستربچ:

 • نوع بسته بندی بر روی قیمت تاثیرگذار است. 
 • مستربچ هایی که برای حفاظت از رطوبت و اشعه UV و .. در بسته بندی های خاصی قرار می گیرند سبب می شود قیمت بالاتری داشته باشند.

8. شرایط تحویل:

 • مطمئنا اینکه مستربچ را به چه صورت سفارش دهید و چگونه و در چه زمانی به دست شما برسد، نحوه تحویل سفارش و … همه در این روند تاثیر گذار است.
علت خرید مستربچ
عوامل موثر بر خرید مستربچ

عوامل موثر بر خرید مستربچ

عوامل زیادی بر روی خرید مستربچ تاثیر می گذارد، این عوامل شامل:

 • قیمت مستربچ 

یکی از اولین موارد موثر و حیاتی در هر خریدی و از جمله خرید مستربچ عامل قیمت است. قیمت نیز تحت تاثیر عوامل زیادی است که همین عوامل سبب عدم ثبات قیمت و تغییر آن نیز می شود. یکی از این عوامل نوسان قیمت و نرخ ارز است.

اصولا توصیه می شود قبل از خرید مستربچ با چند شرکت تولید مستربچ  تماس گرفته و قیمت های مختلف را استعلام بگیرید تا بتوانید با بهترین قیمت خرید کنید.

 • کاربرد مستربچ

دومین نکته ای که در خرید مستربچ اهمیت دارد انتخاب مستربچ مناسب با نیاز شماست. در واقع مستربچی را انتخاب کنید که با نیاز شما مطابقت داشته باشد، به این دلیل که گرید و نوع مستربچ ها با توجه به محصولی که تولید می کنید متفاوت است.

 • تامین‌ کننده مستربچ

اصولا توصیه می شود از تولید کننده و شرکتی خرید مستربچ را انجام دهید که شناخته شده باشد و نام و برند تجاری آن آشنا و معتبر باشد.

برای حصول اطمینان از این موضوع می توانید نظرات و بازخورد خریداران قبلی را بخوانید و یا شرایط و قوانین قرارداد را مطالعه کنید و با یک اطمینان خاطر خرید مستربچ را انجام دهید.

تمام این عوامل مانع از این می شود که در آینده به مشکل برخورید.

علت خرید مستربچ در صنایع

امروزه خرید مستربچ به دلایل زیادی توسط صنایع مختلف صورت می گیرد. به طور کلی می توان گفت مستربچ ها به دلیل توانایی که در طیف وسیعی از مزایا برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان و در عین حال کمک به پایداری زیست محیطی دارند جزء لاینفک ، بخش مهمی از تولید صنایع مختلف شده اند.

مستربچ ها در انواع مختلف موجود، به عنوان یک دارایی با ارزش برای تولید کنندگان محصولات پلاستیکی، با کیفیت بالا و مقرون به صرفه محسوب می شوند.

مزیت خرید مستربچ و کاربرد آن

 • مستربچ ها عمدتا برای رنگ دادن به محصولات پلاستیکی استفاده می شوند، تولیدکنندگان می توانند رنگ ثابتی را در کل محصول بدون محو شدن یا پراکندگی ناهموار بدست آورند .
 • همچنین مستربچ ها در مقایسه با روش های قدیمی تر مانند استفاده از رنگدانه ها یا مواد افزودنی، ابزار کاربردی آسان تر و بسیار مقرون به صرفه تری را ارائه می دهند.
 • استفاده از مستربچ ها تاثیرات مخرب بر روی محیط زیست را به حداقل می رساند، زیرا می توان از آنها با حفظ خواص ذاتی مجدد استفاده کرد و نیاز به مواد خام را به حداقل رساند.

مستربچ در تولید پلاستیک برای 3 هدف اصلی استفاده می شود:

 • کاهش میزان رزین مورد نیاز
 •  رنگ آمیزی محصولات پلاستیکی
 •  افزایش خواص عملکردی محصولات پلاستیکی

مزایای خرید مستربچ در صنایع مختلف

مستربچ در صنایع مختلف از جمله صنعت بسته بندی، فیلم، تولید کنندگان لوازم خانگی، کیسه های P.P و P.E، انواع لوله های پلیمری، روکش سیم و کابل و .. استفاده میشود.

مزیت خرید مستربچ در صنایع بسته‌بندی:

سهولت در حمل و نقل: یکی از خصوصیاتی که مستربچ بر روی محصول می گذارد سبب افزایش مقاومت محصول در برابر ضربه و خوردگی و اشعه UV می شود. خرید مستربچ در صنایع بسته بندی (مانند شیشه، نایلون و .. انواع دیگر بسته بندی ها) باعث سهولت در حمل و نقل محصولات بسته شده می شود و مانع از خطرات مرتبط با آسیب های ناشی از جا به جایی به محصول می شود می شود.

ظاهر زیبا: همچنین مستربچ ها به عنوان یک عنصر زیبایی بخش و عنصر افزایش جذابیت بصری در بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای خرید مستربچ در صنایع مختلف
 • تولید لوازم خانگی و خرید مستربچ:

جلوگیری از خش و آسیب: استفاده از مستربچ می‌تواند از خش و آسیب به سطوح لوازم خانگی جلوگیری کند.

حفاظت از سطوح: در نتیجه نقش مستربچ را در صنعت لوازم خانگی، در حفاظت از سطوح لوازم خانگی نظیر تلویزیون، یخچال و دستگاه‌های الکتریکی مورد استفاده می توان دانست.

 • مزیت خرید مستربچ در تولید کیسه‌های نایلونی و رنگی:

تثبیت و محافظت: مستربچ در تولید کیسه‌های نایلونی و رنگی به عنوان یک لایه تثبیت‌کننده و محافظ عمل می‌کند.

مقاومت در برابر شرایط محیطی: مستربچ به کیسه‌ها مقاومت در برابر عوامل محیطی نظیر آب، گرد و غبار و نور مستقیم خورشید افزوده و عمر مفید آنها را افزایش می‌دهد.

 • مزیت خرید مستربچ در صنعت خودرو:

بسته‌بندی قطعات خودرو: در بسته‌بندی قطعات خودرو، از جمله قطعات الکترونیکی، موتورها و لنت‌ها، به‌عنوان یک راه موثر برای جلوگیری از خطرات و خدشه‌های سطحی و آسیب‌های ناشی از حمل و انتقال قطعات به‌کار می‌رود.

زیبایی بصری قطعات: از مستربچ برای زیبایی و رنگ بخشیدن به قطعات داخلی و خارجی خودرو استفاده می شود.

 • خرید مستربچ و صنعت پلاستیک:

حفاظت از محصولات: خرید مستربچ در بسته‌بندی محصولات پلاستیکی، حفاظت از محصولات در برابر آلودگی، ضربه و تغییرات دمایی را فراهم می‌کند.

افزایش زمان ماندگاری: استفاده از مستربچ در بسته‌بندی به ماندگاری محصولات کمک می‌کند و زمان مفید آنها را افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا به سوالات شما همچون: مستربچ چیست؟ انواع مستربچ های موجود در بازار؟ علت خرید مستربچ توسط صنایع؟ و مزایای خرید مستربچ در صنایع مختلف را توضیح دهیم . و در نهایت شما خود به این نتیجه برسید که آیا خرید مستربچ تصمیم درستی است یا خیر؟

خرید مستربچ در صنایع مختلف از جمله پلاستیک، صنعت خودرو، صنایع بسته‌بندی، تولید کیسه‌های نایلونی و رنگی، و لوازم خانگی، به عنوان یک عنصر حیاتی در حفاظت، بسته‌ بندی، و حمل و نقل محصولات، دارای اهمیت بسیار زیادی است.

با مدیریت موثر چالش‌های محیط زیست و هزینه‌ها، و بهره ‌گیری از تکنولوژی و نوآوری، آینده خرید مستربچ در این صنایع می‌تواند تحولی مثبت را به همراه داشته باشد.

 

آسیا رنگدانه

شرکت آسیارنگدانه از اولین تولیدکنندگان رنگدانه های پلاستیکی در ایران می باشد که امروز بیش از سه دهه فعالیت مستمر و موفقیت در زمینه تولید انواع مستربچ را پشت سر گذاشته است. این شرکت در طی تمام سال های فعالیت خود سلایق بازار و مصرف کننده را در نظر گرفته است و در تلاش بوده است تا بهره گیری از دانش متخصصان داخلی و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا بهره ببرد و محصولات خود را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهد.

امروز حاصل تمام تلاش های این شرکت همراه و هم یار بودن با بسیاری از برندهای بزرگ و معتبر در صنعت پلاستیک بوده است.

شعار ما در آسیارنگدانه حفظ رضایت مشتریانمان به عنوان ارزشمندترین دارایی هایمان می باشد.