مزایای سازگارکننده ها در فرآیند تولید مستربچ

مزایای سازگارکننده ها در فرآیند تولید مستربچ

آیا نقش و مزایای سازگارکننده ها در فرآیند تولید مستربچ را می دانید؟

زمانی که سازگارکننده ها را به مستربچ ها اضافه می کنیم، مستربچ در فرآیند های ترشوندگی، یک نواختی، تثبیت، سرعت و بهبود بیشتری می یابد.

تثبیت

سازگار کننده ها به فرآیند تثبیت مستربچ کمک می کنند و فرآیند تثبیت را بهبود می بخشند. به این صورت که از کلوخه سازی مجدد مستربچ جلوگیری می کنند و مستربج نهایی را رقیق تر و کاربردی تر خواهند کرد. همچنین تثبیت کننده ها باعث می شوند که تطابق رنگ بیشتری در مستربچ نهایی ایجاد بشود.

بهبود یکنواختی

سازگارکننده ها یکنواختی مستربچ را بیشتر می کنند. به این صورت که تجمع ذرات و کلوخه شدن را کاهش می دهند و همچنین استحکام رنگ نهایی را افزایش می دهند.

ترشوندگی

سازگارکننده ها ترشوندگی مستربچ را سریع تر می کنند به این صورت که سرعت فرآورش افزایش پیدا می کند و امکان بارگیری نیز زیاد می شود.

تاثیر سازگار کننده ها بر روی مخلوط بیشتر

سازگار کننده ها یک نام آلی دیگر هم دارند که آمفی فیلیک است. امفی فیلیک ها دارای یک سر آلی دوست و یک سر آب دوست هستند. سازگارکننده ها یا همان آمفی فیلیک ها به دلیل ماهیت شیمیایی خاصشان علاوه بر تاثیراتی که در بالا ذکر شد تاثیرات دیگری هم بر روی مستربچ ها می گذارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  • سازگار کننده ها باعث افزایش پایداری حرارتی مستربچ ها می شوند.
  • سازگارکننده ها باعث سازگارسازی پلی اولفین ها و پلیمر های مهندسی می شوند
  • سازگار کننده ها باعث تشکیل لایه پایدار بر روی سطح افزودنی، پیگمنت و یا پرکننده از طریق کنش متقابل با آن ها و ایجاد اتصال آن ها به ماتریس پلیمری می شوند.

مزایای سازگارکننده ها در فرآیند تولید مستربچ

[row_inner_3] [col_inner_3 span__sm=”12″]
  • قیمت نهایی یک مستربچ با کیفیت در صورت استفاده از سازگار کننده بسیار مقرون به صرفه تر از حالتی در می اید که برای تولید مستر بچ ها از سازگار کننده استفاده نکنیم.
  • اگر لازم باشد که برای رنگ زدن محصولاتی همانند سپر خودرو رنگ تولید کنیم، باید رنگی تولید بشود که قدرت رنگ پذیری بالایی داشته باشد، از این جهت برای بالا بردن رنگ پذیری محصول نهایی از سازگارکننده ها استفاده می کنیم.
  • سازگار کننده ها کیفیت مستربچ کربنات کلسیم را تا حد چشمگیری افزایش می دهند.
  • استفاده از سازگارکننده ها خواص مکانیگی مستربچ نهایی را بهبود می بخشد.
  • اگر از سازگارکننده ها استفاده کنیم می توانیم از کلوخه شدن مستربچ در هنگام تولید جلوگیری کنیم. کلوخه شدن عاملی است که اگر در هنگام تولید مستربج اتفاق بیافتد می تواند از کیفیت محصول نهای بسیار کم کند و می توان گفت که در ساخت و تولید مستربچ هیچ محصول نمی تواند بهتر از سازگار کننده ها از کلوخه شدن مستربچ جلوگیری کند و مستربچ یکدست و یکنواختی را تولید کند.
[row_inner_4] [col_inner_4 span__sm=”12″] [row_inner_5] [col_inner_5 span__sm=”12″]

نتیجه گیری

[row_inner_6] [col_inner_6 span__sm=”12″]

بهتر است در تولید و ارائه ی یک محصول با کیفیت تمام مراحل اجرایی آن را به صورت دقیق و حساب شده همانطوری که باید از نظر مهندسی اعمال بشود انجام داد تا محصل نهایی با کیفیت و خوبی برای مصرف در صنایع مختلف تولید بشود. استفاده از سازگار کننده ها یک کدام از آن کار هایی است ک تولید کننده ی مستربچ خوب می داند که باید برای داشتن مستربچ مناسب از آن استفاده کند تا محصول نهایی با کیفیتی را بدست بیاورد.

شرکت اسیارنگدانه تولید کننده رنگدانه های پلاستیکی از سال 1385 در حوزه تولید مستربچ شامل مستربچ رنگی و انواع مستربچ فعالیت می کند. این شرکت طی سال ها متمادی فعالیت خود، یار و همراه همیشگی بسیاری از صنایع بزرگ در زمینه تولید پلاستیک بوده است .

این شرکت هدف خود را همواره بر افزایش کیفیت محصولات خود قرار داده است. شرکت آسیا رنگدانه در تولیدات خود  از خطوط پیشرفته تولید و کادری مجرب و کارآمد بهره برده است.

از تولیدات این شرکت در صنایع مختلف بسته بندی، سبد سازی، لوازم خانگی و لوله سازی و …. استفاده می شود.

جهت مشاوره رایگان و تهیه و خرید مستربچ همین حالا تماس بگیرید

[/col_inner_6] [/row_inner_6] [/col_inner_5] [/row_inner_5] [/col_inner_4] [/row_inner_4] [/col_inner_3] [/row_inner_3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *