کاربرد مستربچ در صنایع مختلف

کاربرد مستربچ در صنایع مختلف

آیا می دانید مستربچ چیست؟ آیا کاربرد مستربچ در صنایع مختلف را می دانید؟

مستربچ ها مواد افزودنی عجیب  غریبی هستند که به جرات می توان گفت که آن ها را در هر طرف می توانید مشاهده کنید.

در واقع در تمام ابزار های پلاستیکی، در بسیاری از لوازم های خانگی، در ساخت انواع لوله های پلیمری، در روکش سیم و کابل و … می توان ردپایی از مستربچ را دید.

پس به عبارت ساده تر مستربچ ها تعیین کننده ی رنگ و میزان استجکام بسیاری از عناصر اطراف ما هستند.

مستربچ ها  انواع گوناگونی دارند در واقع مستربچ ها شامل مستربچ رتگی، مستربچ سفید، مستربچ مشکی و .. می باشد.

مستربچ چیست

مستربچ یک ماده ی افزودنی است که به مخلوط اولیه مواد سازنده ی محصولات رنگی و یا پلاستیکی اضافه می شود و غلظت و استحکام این مواد را افزایش می دهد.

مخلوط را یکدست تر می کند، استحکام را افزایش می دهد و رنگ آن را به رنگ دلخواه تولید کننده در می آورد.

با این تفاسیر می توان گفت که دست به هر عنصری بزنید به نوعی به مستربچ ها دست زده اید. مستربچ ها در همه چیز وجود دارند. تعداد اندکی از این ماده، می تواند محصول تولیدی نهایی را به شدت با کیفیت تر کند. محصولات نهایی می توانند پلاستیکی و یا حتی رنگ های شیمیایی باشند. به همین ترتیب از مستربچ ها استفاده می شود که این مواد نهایی دارای کیفیت مطلوب و استحکام مورد نیاز باشند.

_(برای خرید مستربچ پیشنهاد می شود مطالعه شود)

کاربرد مستربچ ها در صنایع بسته بندی

تولید مستربج، در صنایع بسته بندی خواهان زیادی دارد. از آن جایی که تمام محصولات دسته بندی از جنس پلاستیک هستند و برای ساختن پلاستیک ها همیشه از مستربچ ها استفاده می شود، می توان گفت که تمام صنایع بسته بندی دارای مستربچ ها هستند.

اگر صنایع بسته بندی دارای پلاستیک های رنگی باشند در ساختن و پرداختن رنگ و همچنین استحکام آن ها از مستربچ ها استفاده می شود.

زمانی که می خواهند یک وسیله ی صنعتی را با پلاستیک روکش کنند متوجه ی این موضوع باشید که از مستربچ ها برای ساختن آن پلاستیک بسته بندی استفاده شده است.

کیسه های پلاستیکی که دارای جنس، بافت و طرح های مختلفی هستند مقادیر زیادی مستربچ در ساخت و پرداخت خودشان داشته اند.

زمانی که به پلاستیک های تولید شده یک برند نگاه می کنید که مثلا طرح خاصی را بر روی خودش به چاپ رسانده است می توانید مطمئن باشید که خاص بودن و طرح و رنگ متفاوت خودشان را مدیون مستر بچ خاصی است که در تولید از آن استفاده کرده اند.

کاربرد مستربچ در صنعت فیلم

در صنعت فیلم نیز از مستربچ استفاده می شود بخش زیادی از مستربچ ها دارای پلاستیک هایی هستند که باید جنس و بافت مورد نظر خودشان را داشته باشند. به همین ترتیب مستربچ ها در ساخت فیلم ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید کنندگان لوازم خانگی و مستربچ

ما در جهانی پلاستیکی زندگی می کنیم. از لباس هایی که می پوشیم تا صندلی هایی که بر روی آن ها می نشینیم و رخت خوابی که بر روی آن می خوابیم همه و همه دارای بخش زیادی از پلاستیک هستند.

و مستربچ ها فوت کوزه گری تولید کنندگان در تولید پلاستیک ها و مواد شیمیایی هستند.

مستربچ ها به پلاستیک ها و مواد شیمیایی نهایی بافت و جنس ایده آل نهایی را می بخشند. به همین ترتیب از گوشی های موبایلی که در دست دارید تا لباس هایی که می پوشید و یا صفحه ی تلویزیون هایی که به آن ها خیره می شوید دارای مستربچ هایی هستند که شکل و شمایل این پلاستیک ها را به این صورت جادویی می کنند.

صنایع ورزشی و کاربرد مستربچ

برای درست کردن انواع و اقسام توپ های ورزشی در تمام رشته های ورزشی و یا برای تولید کفش هایی که برای هر رشته ی ورزشی مناسب هستند از مستربچ ها استفاده می شود و به همین ترتیب می توانیم بگوییم که ما در جهانی از مستربچ ها محاصره شده ایم.

ما بر روی مستربچ ها می شینیم می خوابیم و حتی آن ها را تماشا می کنیم.

مستربچ ها در انواع لوله های پلیمری

همانطور که گفته شد مستر بچ ها می توانند استحکام لازم به محصولات پلاستیکی را بدهند. به همین ترتیب لوله های پلیمری که نیاز مبرمی به استحکام دارند دارای مقادیر قابل توجهی از مستربچ ها هستند و از مستربچ ها برای دادن شکل و استحکام کافی به ان ها استفاده می شود.

برای این منظور که لوله های پلیمری دچار آسیب و شکستگی نشوند و همچنین بر اثر مرور زمان دچار پوسیدگی نشوند نیاز به نوعی خاص از مستربچ دارند که این مهم را تضمین کند. به همین ترتیب مستربچ ها در صنعت ساخت و ساز لوله های پلیمری کاربرد فراوانی دارند.

کاربرد مستربچ روکش سیم و کابل

برای اینکه بتوان سیم های برق و یا انواع و اقسام دیگر از سیم های صنعتی را در مسیر به درستی سیم کشی کرده و از آن ها در برابر آب باران و برف و آسیب های محیطی دیگر مراقبت کنیم باید مطمئن باشیم که سیم ها دارای روکش های مناسبی هستند که کشسانی و استحکام مورد نظر را دارند.

روکش های سیم های برقی باید دارای ویژگی هایی باشند که در عین حال آن که مقاومت زیادی داشته باشند بتوان آن ها را به راحتی با انبر های مخصوص از روی سیم جدا کرد.

به همین ترتیب تولید سیم هایی با روکش های مناسب پلاستیکی نیاز به تخصص و پژوهش های گسترده ای دارد.

برای ساخت این پلاستیک که بر روی سیم ها کشیده می شود باید از مستربچ های ایده آلی استفاده نمود که جنس روکش پلاستیکی نهایی را به خوبی تامین کند.

نتیجه گیری

در این مقاله به کاربرد مستربچ در صنایع مختلف و  فراگیر بودن مستربچ ها اشاره کردیم. مستربچ ها در همه جا هستند و اگر مستربچ ها نبودند باید برای تولید یک محصول پلاستیکی ایده آل وقت و هزینه ی بسیار زیادی را صرف می کردیم.

شرکت آسیا رنگدانه با سالها فعالیت در عرصه تولید مستربچ همواره در تلاش بوده تا بالاترین کیفیت محصول را ارائه دهد و در این راستا از پیشرفنه ترین تکنولوژی ها و نیروهای متخصص در این زمینه استفاده نموده است.

ما در شرکت آسیارنگدانه با بسیاری از برندهای بزرگ در صنعت پلاستیک طی این سال ها فعالیت و همکاری کرده و این همکاری را مدیون کیفیت بالای محصولات خود و اعتماد مشتریان عزیزمان و همراهیشان می دانیم.

> مستربچ و هزینه تمام شده 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *